A Dunaújvárosi Főiskola általimmáron harmadik alkalommal szervezett Duna-térségi Kohézió NemzetköziTudományos Konferencia ebben az évben nyitni kíván a Duna Régió hagyományostermelési kultúráit leginkább reprezentáló borkultúra felé. A Duna völgyétvégigkísérik a domb- és hegyvidéki lejtőkön díszelgő, ápolt szőlőskertek. Afolyóra tekintő borvidékek parcelláin köztudomásúan kiváló borok teremnek. Atöbb évszázados múltra visszatekintő, szorgos szőlőművelési és borkészítésihagyományok nemzedékek örökségeként teremtenek ma is elismert értékeket a DunaRégióban.
A konferencia szervezői úgyítélik meg, hogy a térség jövőjéért végzett tudományos munkálkodás eredményeiés a Duna térségét összefűző hagyományos kultúrák reprezentánsának, aborkultúrának az értékei egymást erősítő hatást fejthetnek ki találkozásukkor.Ennek elősegítése érdekében felhívással fordulnak a Duna-menti borvidékeinműködő Borrendek felé, hogy féltő gondossággal előállított boraikat mutassák bea konferencia nemzetközi szakmai közönségének!
A „Duna-térség Konferencia Bora” kiválasztása
A kiválasztáson 10 fehér, 3 rose, 8 vörös bor volt. Aborokat a Duna mnenti bortermőhelyekről, borvidékekről: a Szerémségből,Szekszárdról, Bölcskéről, Adonyból, Soltról, Esztergomból, Szlovákiábólküldték.
A bírálatot a főiskola előadói, a környékbelipolgármesterek valamint borlovagok végezték. Rövid időre a rektor úr isbekapcsolódott a munkába.
A konferencia bora egy nagyon szép Sauvignon Blanc lett,szorosan a nyomában egy Kékfrankos rose, Mindkettő bort Tomolik János bölcskeitermelő nevezte.
A rendezvény egyik programja volt állófogadás keretében a „Duna-térség Konferencia Bora”
bemutatása és a Duna mentiborrendek bemutatkozása.
Az előadások között „Borrendek a Duna mentén, aKárpát-medencében” címmel Bíró Mária, főtitkár,
tartott előadást a borrendekről.